Skip to main content

Adres: ul. Targowa 5, 70-634 Szczecin

 tel. 91 312 82 96

KADRA

kpt. ż.w. Jakub Szajkowski

Kapitan Żeglugi Wielkiej Jakub Szajkowski uzyskał dyplom w 2017 roku w wieku 32 lat. Od początku swojej kariery pracował praktycznie na każdym typie statku handlowego w tym na tankowcach, ro-ro i masowcach.

Pierwsze dowództwo objął w 2018 roku na 160 metrowej jednostce z dźwigami przeznaczonej do przewozu lądunków masowych, drobnicowych i o ponad przeciętnych gabarytach.

Od 2020 roku do teraz dowodzi 200 metrowym samo-wyładowczym statkiem wyposażonym w dźwigi suwnicowe, przystosowanym do przewozu kamieni i kruszywa o nośności 43 tys. ton. Jest to jedyna tego typu jednostka na świecie, została tak przebudowana aby mogła docierać, manewrować i prowadzić operacje ładunkowe w miejscach trudno dostępnych oraz bez infrastruktury portowej.

W związku z charakterystyka jednostki, ma jako kapitan duże doświadczenie w operacjach STS (ship-to-ship), współpracował z dużymi firmami z sektora konstrukcyjnego w różnych rejonach świata.

Przeszedł dodatkowe specjalistyczne szkolenie modelowe w zakresie manewrowania statkami w prestiżowym ośrodku treningowym w Iławie.

Jest trzecim pokoleniem branży morskiej w rodzinie, pasjonat morza, miedzy kontraktami wspiera swoim doświadczeniem ośrodek szkolenia morskiego North.